Jura - Wszystko co ważne

Zamknij

Dodaj komentarz

Uzdrowisko Ustroń po modernizacji: 8 tys. zabiegów dziennie dla 2 tys. pacjentów (MediaRoom)

PAP 18:13, 24.06.2026 Aktualizacja: 18:32, 24.06.2026
Skomentuj Uzdrowisko Ustroń po modernizacji: 8 tys. zabiegów dziennie dla 2 tys. pacjentów (

Materiały wideo do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/uzdrowisko-ustron-po-modernizacji-8-tys-zabiegow-dziennie-dla-2-tys-pacjentow

 

 

 

20 czerwca w Ustroniu (woj. śląskie) odbyła się uroczystość związana z zakończeniem modernizacji kompleksu sanatoryjnego Uzdrowisko Ustroń. Odnowiono ok. 60 tys. mkw. powierzchni, w tym sanatoria: Równica, Narcyz, Kos, Rosomak i Wilga oraz Instytut Zdrowia. Wartość inwestycji wyniosła łącznie 275 mln zł.

 

„Oddajemy chyba najtrudniejszy, a na pewno największy projekt, jaki do tej pory zrealizowaliśmy. Zmodernizowany kompleks Uzdrowiska Ustroń będzie przez kolejne dekady służył poprawianiu zdrowia pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi. Pokazujemy, że można dostarczać jakościową, innowacyjną i dobrze zorganizowaną medycynę także na NFZ” - podkreśla Adam Szlachta, prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland i Scanmed.

 

Szpital im. Karola Grzybowskiego funkcjonujący w ramach Instytutu Zdrowia dysponuje powierzchnią ponad 18 tys. m2, na której znajdują się gabinety lekarskie, fizjoterapeutyczne, oddział rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, ortopedycznej i onkologicznej, sale gimnastyczne, tężnia solankowa, kompleks basenów solankowych, siłownia, kriokomora ogólnoustrojowa, a także baza zabiegowa Medical & SPA.

 

„W Instytucie Zdrowia leczymy i rehabilitujemy w różnych zakresach. Na przykład jest tu wczesna rehabilitacja kardiologiczna dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Jest rehabilitacja neurologiczna po incydentach mózgowych. Jest też rehabilitacja ogólnoustrojowa czy inne formy leczenia uzdrowiskowego” - wskazuje Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny, członek zarządu Grupy American Heart of Poland i Scanmed.

 

Baza zabiegowa Uzdrowiska Ustroń umożliwia tworzenie indywidualnych programów terapeutycznych, w których wykorzystywane są innowacyjne technologie oraz metody terapeutyczne, m.in.: laser wysokoenergetyczny HILT, fala uderzeniowa ESWT, diatermia radiofalowa Tecar, magnetoterapia niskiej i wysokiej częstotliwości, stymulacja indukcyjna, ultradźwięki metodą LIPUS, terapia uroginekologiczna z wykorzystaniem elektrostymulacji czy masaże powięziowe.

 

Pacjentom z chorobami neurologicznymi oraz po urazach ortopedycznych pomagają roboty do reedukacji chodu, umożliwiające terapię w naturalnym wzorcach ruchu. W rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej wykorzystywane są systemy wirtualnej rzeczywistości (VR) i biofeedback. Natomiast w rehabilitacji kardiologicznej i pulmonologicznej są stosowane zaawansowane systemy monitorowania i kontrolowania wysiłku.

 

Uzupełnieniem są zabiegi krioterapii miejscowej i ogólnoustrojowej oraz innowacyjne światłolecznictwo w połączeniu z balneoterapią - wspomagające leczenie m.in. łuszczycy i bielactwa.

 

Innowacyjne technologie łączą się z tradycją uzdrowiskową opartą na naturalnych leczniczych surowcach, solance i borowinie.

 

W ocenie Moniki Wielichowskiej, wicemarszałek Sejmu, przy realizacji tak kompleksowych projektów dobrym kierunkiem jest budowanie partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

„Cieszy nas, że uzdrowiska poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia poszukują i znajdują partnerów, nie tylko polskich, ale też zagranicznych, którzy wchodzą w ten rynek, angażują się, inwestują i nie korzystają z tego tylko pacjenci komercyjni, ale również ci, którzy przyjeżdżają tutaj leczyć się w ramach NFZ-u czy ZUS-u” - mówi Monika Wielichowska.

 

W trakcie uroczystości został również odsłonięty pomnik architektów Aleksandra Franty, Henryka Buszki i Tadeusza Szewczyka - twórców unikalnego założenia architektonicznego ustrońskiego Górnego Zawodzia.

 

20 czerwca był również dniem Centralnego Klubu Pacjenta, zorganizowanego przez Fundację „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy m.in. z miastem Ustroń. CKP umożliwił bezpłatne badania, porady, stoiska medyczne dla ponad 3 tys. uczestników z całej Polski. W wydarzeniu wzięli udział także mistrzowie olimpijscy: Robert Korzeniowski i Władysław Kozakiewicz.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.

(PAP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu jura365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%