Wiadomości z regionu - Śląsk - Małopolska

Zamknij

Dodaj komentarz

Śląskie/ Żywiecki szpital przystosowuje część piętra na potrzeby kardiologii

PAP 20:52, 23.06.2026 Aktualizacja: 21:04, 23.06.2026
Skomentuj Śląskie/ Żywiecki szpital przystosowuje część piętra na potrzeby kardiologii

Na trzecim piętrze zlokalizowane zostaną oddziały: kardiologiczny oraz intensywnego nadzoru kardiologicznego, a także pracownia radiologii zabiegowej. Inwestycja ma na celu stworzyć jednolitą i funkcjonalną przestrzeń kardiologiczną. Obecnie komórki te są zlokalizowane w różnych częściach szpitala.

 

– Prace są poważnie zaawansowane. Planujemy ich zakończenie na lipiec. Dociera już sprzęt. Zamontowany został między innymi nowy angiograf. Po wielu latach intensywnej pracy konieczna była wymiana tego urządzenia – poinformowała Kocięcka.

 

Szpital na tę inwestycję pozyskał 20 mln zł z KPO. Koszt całkowity to 23,04 mln zł.

 

Z tych pieniędzy prowadzone są prace adaptacyjne, w tym montaż ścianek, instalacji, stolarki, ale przede wszystkim zakup lub wymiana sprzętu. Szpital kupił m.in. aparaty USG z funkcją echo, defibrylatory, aparaty EKG i respiratory. Na nowoczesne wymienione zostaną m.in. kardiomonitory, łóżka elektryczne, pompy infuzyjne i objętościowe wraz ze stacjami dokującymi oraz angiograf, kluczowy element pracowni radiologii zabiegowej.

 

Karolina Kocięcka dodała, że szpital ma w planach, aby opuszczone pomieszczenia wykorzystać dla potrzeb m.in. neurologii z pododdziałem udarowym.

 

Pierwszy etap adaptacji trzeciego piętra rozpoczął się na początku 2025 r. Obejmował prace adaptacyjne.

 

Szpital żywiecki został wzniesiony na peryferiach miasta w partnerstwie publiczno-prywatnym starostwa z firmą InterHealth Canada. To pierwszy taki projekt w Polsce. Lecznica powstała na działce należącej do powiatu. Partner prywatny zaprojektował i wybudował obiekt. Placówka w nowej siedzibie działa od 2020 r.

 

Szpital Żywiec został zakwalifikowany do Krajowej Sieci Kardiologicznej. Jako jeden z zaledwie dwóch ośrodków kardiologicznych II poziomu na Podbeskidziu zapewnia kompleksową opiekę kardiologiczną.

 

W lecznicy działa dziewięć oddziałów i poradnie zarówno publiczne, jak i prywatne. Szpital dysponuje blisko 300 miejscami. (PAP)

 

szf/ joz/

(PAP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu jura365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%