Zamknij

Asystent sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach (OKDR.110.7.2024)

Nr oferty: StPr/24/0828Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

Warunki pracy i płacy
Miejsce pracy: Aleja Wojciecha Korfantego 117/119, 40-156 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie
Zakres obowiązków: - Więcej informacji na stronie: www.katowice.sa.gov.pl - Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Katowicach zarządzeniem nr 8/2024 z dnia 25 marca 2024 roku OGŁASZA KONKURS NA PIĘĆ WOLNYCH STANOWISK ASYSTENTA SĘDZIEGO W SĄDZIE APELACYJNYM W KATOWICACH. - Miejsce świadczenia pracy: Sąd Apelacyjny w Katowicach, 40-156 Katowice, Al. W. Korfantego 117/119 - Oznaczenie konkursu: OKDR.110.7.2024 - Liczba wolnych stanowisk: 5 wolnych stanowisk asystenta sędziego - Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu: drugi etap konkursu przeprowadzony zostanie w dniu 14 maja 2024 r. w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, Al. Wojciecha Korfantego 117/119, 40156 Katowice. Dodatkowe informacje: - Zakres czynności asystentów sędziego określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 08 listopada 2012 r. w sprawie czynności asystentów sędziego (Dz. U. 2012 r., poz. 1270). Wymagane dokumenty i oświadczenia, za wyjątkiem poświadczonych notarialnie, winny być podpisane własnoręcznie przez kandydata. - Zatrudnienie na powyższym stanowisku poprzedzone będzie zatrudnieniem na staż asystencki na podstawie art. 155 ca ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych, z tym, że na podstawie art. 155ca § 3 powołanej wyżej ustawy z obowiązku odbycia stażu asystenckiego są zwolnione osoby, które zdały egzamin sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki lub radcowski. Ruchomy czas pracy. Rozpoczęcie pracy od godziny 7:00 do 8:30, zakończenie po 8 godzinach pracy.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1
Zmianowość: jedna zmiana
Liczba godzin pracy w tygodniu: 40
Data rozpoczęcia: 01.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 6 300 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze
    Pozostałe wymagania
    Inne wymagania: Kandydat na stanowisko asystenta sędziego musi odpowiadać wymaganiom określonym w art. 155 § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 334). Zgodnie z art. 155 § 2 powołanej ustawy, na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: 1. jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, 2. jest nieskazitelnego charakteru, 3. ukończył studia wyższe prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce, 4. ukończył 23 lata.
    Dane pracodawcy:
    Pracodawca: SĄD APELACYJNY
    Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy
    Adres: Aleja Wojciecha Korfantego 117/119, 40-156 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: ś
    Osoba do kontaktu: Małgorzata Urbanke Małgorzata
    Numer telefonu: 32-200-46-10, 32-200-46-68
    Język aplikacji: polski
    Wymagane dokumenty: - SZCZEGÓŁY OGŁOSZENIA ORAZ ZAŁĄCZNIKI NA STRONIE: https://katowice.sa.gov.pl/konkurs-na-stanowisko-asystenta-sedziego-w-sadzie-apelacyjnym-w-katowicach-okdr11072024,new,m1,171.html,562 Dokumenty, które należy złożyć: 1. zgłoszenie o przystąpieniu d
    Sposób kontaktu
    przekazania dokumentów:
    Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, poczta, Termin: Dokumenty należy złożyć w terminie do dnia 15 kwietnia 2024 roku., Godziny : 7:30-15:3
    - Montaż instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na obiektach budowlanych. Praca na wysokości powyżej trzech metrów. - Miejsce wykonywania pracy: Praca na ternie woj. śląskiego (wyjazdy jednodniowe). - Godziny pracy: 7:00-15:00.
    StPr/24/1096
    data rozpoczęcia pracy od 26.04.2024
    wynagrodzenie od od 4 242 PLN

    - Roboty zewnętrzne i wewnętrzne tynkarskie. Docieplanie budynków. - Miejsce wykonywania pracy: Praca na terenie woj. śląskiego. - Godziny pracy: 7:00-15:00 + czasami soboty.
    StPr/24/1094
    wynagrodzenie od od 5 000 PLN

    - Wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego (Rewizor Insert GT- pełne księgi handlowe), bieżące prace w dziale księgowości. przygotowywanie sprawozdań finansowych, naliczanie podatków. - Godziny pracy: 8:00-16:00.
    StPr/24/1109

    - Przygotowywanie list płac, naliczanie rachunków do umów, weryfikacja i rozliczanie czasu pracy pracowników, przygotowywanie deklaracji ZUS, przygotowywanie dokumentacji pracowniczej - obsługa kadrowa, bieżące prace w dziale kadr i płac. - Godziny pracy: 8:00-16:00.
    StPr/24/1110

    - Rozwożenie materiałów budowlanych na tereny budowy na terenie woj. śląskiego. - Godziny pracy: 6:00-14:00.
    StPr/24/1108
    wynagrodzenie od od 5 200 PLN

    - Montaż zabudowy karton-gips. Gipsy, gładzie. Malowanie, tapetowanie. - Miejsce wykonywania pracy: Teren Katowic i okolic. - Godziny pracy: 7:00-15:00.
    StPr/24/1107

    - Wykonywanie prac instalacyjnych, konserwacyjnych i naprawczych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wyszukiwanie i usuwanie usterek w zespołach i podzespołach urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz innych urządzeń związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów. - Miejsce pracy: Siedziba firmy Katowice + teren województwa Śląskiego. - Godziny pracy: 7:00-15:00.
    StPr/24/1105

    - Wykonywanie podstawowych prac przy budowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, ręcznie lub przy użyciu sprzętu zmechanizowanego oraz różnych narzędzi specjalistycznych i przyrządów pomiarowych. Organizowanie bezpiecznego stanowiska pracy dla siebie i współpracowników, szczególnie w czasie ruchu pociągów. Posługiwanie się przepisami i instrukcjami kolejowymi, zasadami wykonywania robót torowych, sygnalizacji i bezpiecznego poruszania się po torach. - Miejsce pracy: Siedziba firmy Katowice + teren województwa Śląskiego. - Godziny pracy: 7:00-15:00.
    StPr/24/1104
    wynagrodzenie od od 4 500 PLN

    - Wykonywanie nawierzchni z kostki brukowej, betonbowej na terenie woj. śląskiego. - Praca w godzinach: 7:00-17:00 + czasami soboty.
    StPr/24/1103
    wynagrodzenie od od 28 PLN

    - Eksploatacja, konserwacja i remonty instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych zainstalowanych i zabudowanych we wszystkich obiektach administrowanych przez KWP w Katowicach. - Miejsce wykonywania pracy: ul. Józefa Lompy 19, 40-038 Katowice lub ul. Koszarowa 17, 40-068 Katowice. - Godziny pracy: 7:30-15:30. Okresowe całodobowe dyżury telefoniczne.
    StPr/24/1102
    wynagrodzenie od od 4 513,78 PLN