Zamknij
REKLAMA

Wiadomości z regionu

Jura365.pl: codzienne źródło informacji Województwa Śląskiego i Jury Krakowsko Częstochowskiej

REKLAMA
17:37, 06.02.2023
"Po przeprowadzeniu oceny zagrożenia lawinowego przez TOPR, na ich wniosek, potwierdzamy odwołanie zamknięcia całego obszaru polskich Tatr, z wyjątkiem: Drogi z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka; szlaku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich; szlaku narciarskiego prowadzącego przez Żleb Marcinowskich - z Polany Kondratowej do wylotu Doliny Świńskiej; szlaku narciarskiego prowadzącego tzw. Górnymi Padakami - od dolnego łącznika do wylotu Doliny Świńskiej" ? zakomunikował TPN.
17:33, 06.02.2023
?Od wtorku ponownie ruszy kolej na Kasprowy Wierch. Otwarta zostanie także trasa w Kotle Gąsienicowym, na którą zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Trasę w Dolinie Goryczkowej przygotowujemy do jazdy. Jeśli pogoda dopisze, uruchomimy ją już w środę? ? czytamy w komunikacie operatora kolejek linowych na Kasprowym Wierchu.
16:23, 06.02.2023
W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili akcję ?Trzeźwy poranek?. Na terenie całego powiatu mundurowi sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów. Jeden z patroli prowadził kontrole na ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, gdzie ok. godz. 8.30 zatrzymał autobus marki man.
16:23, 06.02.2023
Jak powiedział w poniedziałek PAP sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji, do wypadku doszło w sobotę wieczorem na ul. Wiejskiej w Karchowicach w gm. Zbrosławice.
11:13, 06.02.2023
Okoliczności sprawy wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.
14:49, 05.02.2023
?Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona? - powiedział PAP rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Zbigniew Barszczak.
15:36, 04.02.2023
W sobotę rano ruch na Zakopiance pomiędzy Nowym Targiem a Chabówką został sparaliżowany przez intensywne opady śniegu. Trudna sytuacja dla podróżnych była także na drogach równoległych i lokalnych.
14:08, 04.02.2023
Jak zaznaczają przedstawiciele JSW, choć działania ratowników rozpoczęły się w sobotę, nie jest to jeszcze etap, w którym możliwe będzie dotarcie do poszukiwanych. Aby odnaleźć zaginionych, prawdopodobnie trzeba będzie wydrążyć nowy, ok. 350-metrowy chodnik. Może to zająć od czterech do sześciu miesięcy.
11:04, 04.02.2023
O zamknięcie tatrzańskich szlaków zawnioskowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
20:33, 03.02.2023
Wcześniej zostały zamknięte dla ruchu turystycznego także szlaki do Morskiego Oka i do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki.
14:38, 03.02.2023
W minioną Niedzielę, 29 stycznia 2023r., w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach zagrała pierwszy koncert w tym roku. Koncert Noworoczny w Pińczycach odbył się na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy orzaz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach.
12:03, 03.02.2023
O nietypowym incydencie poinformowała w piątek sosnowiecka policja. W czwartek 33-latek odwiedził jeden z komisariatów w tym mieście, pytając o zasady odpowiedzialności karnej za kradzieże.
10:52, 01.02.2023
Jak poinformowała rzecznik uczelni Anna Żmuda-Muszyńska, zespół AGH Space Systems, reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą po czterech dniach rywalizacji okazał się najlepszy, pokonując w finale 17 drużyn z całego świata. Zawody International Rover Challenge odbyły się w Bangalore w dniach 28?31 stycznia 2023 r.
19:15, 31.01.2023
Zachowane mają zostać rabaty w wysokości 2 zł przy płatnościach elektronicznych dla aut osobowych. Koncesjonariusz, spółka Stalexport Autostrad Małopolska (SAM), wyjaśnia kolejną w ciągu kilku miesięcy podwyżkę ? ostatnia weszła w życie w lipcu ub. roku ? inflacją.
15:58, 30.01.2023
Do wybuchu - najprawdopodobniej gazu - doszło w piątek ok. 8.30 rano w Katowicach-Szopienicach. Początkowo wydawało się, że siedem osób, które przebywały w probostwie parafii ewangelicko-augsburskiej w chwili eksplozji, wyszło z katastrofy cało, niektóre z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Potem okazało się, że mieszkały tam jeszcze dwie osoby: matka i córka, ich ciała odnaleziono w gruzowisku po południu.
REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.