Zamknij
REKLAMA
20:24, 04.12.2022
?Przed kilkunastoma minutami ratownicy dotarli do drugiej osoby. Niestety, również nie żyje? ? poinformował po godzinie 18. PAP burmistrz Korcz.
17:37, 04.12.2022
Fotorelacja - Mikołajki na Zamku Ogrodzieniec.
16:55, 04.12.2022
Prezydent brał udział barbórkowej mszy św. w intencji górników oraz ofiar wypadków i katastrof górniczych w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach (Śląskie).
13:40, 04.12.2022
Wśród osób, które przebywały poza domem, była między innymi kobieta z dzieckiem. "Obecnie są w bezpiecznym miejscu" ? wskazał burmistrz Korcz.
12:57, 04.12.2022
"Akcja ratunkowa jest w toku. Wyciągnięta została jedna osoba ? kobieta w starszym wieku, która została odtransportowana do szpitala. Prawdopodobnie w budynku mogą się znajdować jeszcze dwaj dorośli mężczyźni, ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że jest to ostateczna liczba" ? powiedział samorządowiec.
09:05, 04.12.2022
?Prace na kolejowej zakopiance prowadzone są zgodnie z harmonogramem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A łączą realizację inwestycji na jednotorowej trasie do Zakopanego z zapewnieniem bezpośrednich połączeń koleją w sezonie letnim i zimowym. Dzięki temu podróżni mogą korzystać z dotychczasowych efektów prac i coraz lepszej komunikacji pociągiem pod Tatry? ? powiedziała PAP Szlachta.
09:05, 04.12.2022
Tradycyjnie przełom listopada i grudnia to czas obchodów Barbórki ? przypadającego 4 grudnia Dnia Górnika. W tym dniu prezydent Andrzej Duda weźmie udział w barbórkowej mszy i odwiedzi kopalnię Pniówek, gdzie w kwietniu seria wybuchów metanu zabiła 16 górników i ratowników górniczych. Ciała 7 z nich wciąż znajdują się pod ziemią - jest szansa, że poszukiwania będą wznowione w najbliższych miesiącach.
17:00, 03.12.2022
Zmarł operator żurawia budowlanego. Ciało mężczyzny znajdowało się w kabinie maszyny. Konieczna była interwencja specjalnych służb.
07:32, 02.12.2022
?Te arcydzieła sztuki w przestrzeni miasta mają nie tylko cieszyć oko, stworzyć świąteczny nastrój, ale i zainteresować przechodniów, turystów tradycją krakowskiego szopkarstwa? ? powiedziała PAP Małgorzata Niechaj z Muzeum Krakowa, które wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym umieściło prawie 40 szopek w różnych częściach dawnej stolicy.
14:13, 01.12.2022
"Jesteśmy świadkami pewnej siły miasta, która się odradza co roku w pierwszy czwartek grudnia. Jesteśmy świadkami spotkania ludzi, którzy Kraków noszą w sercu do tego stopnia, że chcą go wyrazić. Dokładnie rzecz biorąc, jesteśmy świadkami samej inauguracji 80., czyli jubileuszowego konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską" - mówi PAP dr Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.
14:40, 30.11.2022
?Zmiana jest przede wszystkim wizualna. W wyniku wybuchu moje oczy były wbite do środka. Rozprężająca się fala uderzeniowa spowodowała, że zostały połamane wszystkie kości oczodołów, a gałki oczne zostały wtłoczone do środka ? były bardzo, bardzo głęboko. Teraz są dobrze? ? wyjaśniał w środę dziennikarzom Tomasz Znojkiewicz.
20:06, 29.11.2022
Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy zrealizowało projekt ,,Koziegłowy Krystyna z Koziegłów", którego celem było przybliżenie mieszkańcom gminy XV-wiecznej historii Koziegłów oraz jednej z postaci historycznej tego okresu - Krystyna.
12:50, 28.11.2022
W minioną niedzielę, 20 listopada 2022r., w sali konferencyjnej "Hutnik" w Zawierciu, ul. Paderewskiego 51, odbył się przepiękny koncert Filharmonii Jurajskiej DWA ŚWIATY - SZTUKA BEZ GRANIC. Koncert połączony został z wystawą akwareli Małgorzaty Anny Mokrus.
14:19, 26.11.2022
Na sobotnim briefingu w Katowicach, z udziałem szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki nowy przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego Marek Gzik (KO) powiedział, że w ostatnim tygodniu do radnych tego ugrupowania wpłynęły, poza gratulacjami, pytania m.in. o Fundusz Górnośląski. ?W związku z tym w najbliższym czasie zwołamy dodatkową sesję sejmiku, aby porozmawiać o tematach, które szczególnie nas interesują, o Funduszu Górnośląskim, o połączeniach Centralnego Portu Komunikacyjnego? ? mówił Gzik.
15:17, 24.11.2022
W miniony weekend dobiegły końca trwające około dwóch miesięcy prace archeologiczne na terenie zamku w Koziegłowach. A początki tego obronnego obiektu, który był najpierw grodziskiem, sięgają czasów Bolesława Krzywoustego.
REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.