Zamknij
REKLAMA

Para prezydencka złożyła babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta

18.16, 21.01.2023 PAP Aktualizacja: 18.18, 21.01.2023
Skomentuj PAP
REKLAMA

Podziękowali im za wspieranie wnuków, przekazywanie tradycji i wartości.

Życzymy zdrowia i radości, niech każdy dzień przynosi nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi - napisali z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W życzeniach opublikowanych na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda wraz z małżonką podziękowali babciom i dziadkom za "obecność, wrażliwość i otwartość na młodsze pokolenia".

"Z serca życzymy Państwu wiele zdrowia i radości. Niech każdy kolejny dzień przynosi Państwu nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi. Niech codzienność będzie pełna spokoju i ciepłych relacji z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi" - przekazali.

Jak podkreślili, "wsparcie i dobra rada mają ogromną wartość i są zawsze potrzebne najbliższym".

"Babcie i dziadkowie, którzy byli świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych i sami zmagali się z rozmaitymi przeciwnościami, dają dzieciom, wnukom i prawnukom przykład, jak radzić sobie z wszelkimi trudnościami. Przechowują też pamięć o losach rodzinnych, która jest nie tylko prywatną historią krewnych, lecz nade wszystko opowieścią o postawach wobec życiowych i dziejowych wyzwań" - wskazali.

"Ludzie od wieków przekazują sobie mądrość zgromadzoną przez przodków. Także my dzisiaj - mimo wielkich przemian cywilizacyjnych i technologicznych - czerpiemy od poprzednich pokoleń ponadczasowe ideały i inspirację do działania" - podkreślili.

Prezydent i pierwsza dama podziękowali babciom i dziadkom za to, że przekazują tradycje domowe i regionalne oraz wartości patriotyczne i religijne. "Dziękujemy, że zawsze są Państwo gotowi nieść pomoc młodym, a kiedy trzeba - także przytulić, otrzeć łzy i pocieszyć" - napisali. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ ktl/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%