Zamknij
REKLAMA

Kraków: lotnisko wznowiło działalność po awaryjnym lądowaniu samolotu Flydubai

06.45, 23.01.2023 PAP Aktualizacja: 06.47, 23.01.2023
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzeczniczka krakowskiego lotniska Natalia Vince poinformowała PAP, że przerwa w pracy lotniska trwała ok. 2,5 godz. W tym czasie część samolotów, które miały lądować w Krakowie, m.in. z Newcastle, Billund, Oslo, Wiednia przekierowanych zostało do Katowic. Pozostałe maszyny z Londynu, Wiednia i Bristolu wylądowały z opóźnieniem w Krakowie.

Lotnisko Kraków Airport po północy wznowiło działalność po przerwie spowodowanej awaryjnym lądowaniem samolotu linii Flydubai lecącego z Warszawy do Dubaju. Nikomu nic się nie stało.

Zamknięcie lotniska w Krakowie spowodowane było awaryjnym lądowaniem samolot linii Flydubai lecącego z Warszawy do Dubaju. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie po awaryjnym lądowaniu bezpiecznie opuścili pokład samolotu. Do portu docelowego polecą w poniedziałek. W Krakowie otrzymali vouchery na hotel i posiłki.

Według nieoficjalnych informacji powodem awaryjnego lądowania było zgłoszenie, że na pokładzie maszyny znajdują się materiały niebezpieczne.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski przekazał PAP, że lądowanie maszyny zabezpieczało dziesięć jednostek strażackich.

Było to drugie w niedzielę awaryjne lądowanie samolotu lecącego z Polski. Po południu samolot linii Ryanair lecący z Katowic do Aten, w którym zgłoszono alarm bombowy, wylądował bezpiecznie w greckiej stolicy w asyście greckich myśliwców. Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że alarm był fałszywy. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ ok/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%