Zamknij
REKLAMA

Na Kasprowym Wierchu kilkumetrowe zaspy; aby uruchomić wyciąg trzeba usunąć śnieg

10.49, 21.01.2023 PAP Aktualizacja: 10.51, 21.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Intensywne opady śniegu szczególnie cieszą miłośników narciarstwa. W sobotę od rana czynny jest wyciąg krzesełkowy w Kotle Goryczkowym. Wyciąg na przeciwległym stoku - w Kotle Gąsienicowym w sobotę rano był miejscami odkopywany spod śniegu, ponieważ w górnej części przy tzw. Uhorciu Kasprowym nagromadziła się zbyt duża warstwa śniegu. Pracownicy kolejki muszą tam ręcznie oraz przy pomocy ratraków udrożnić przejazd linii wyciągu krzesełkowego.

Ponadto uformowania w śniegu wymaga także trawers okalający kopułę szczytową, po którym narciarze przedostają się od stacji górnej kolejki głównej do trasy narciarskiej w Kotle Goryczkowym.

Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem. Sztuczne śnieżenie jest tam niemożliwe z uwagi na przepisy ochrony przyrody. Kasprowy Wierch to najwyżej położona stacja narciarska w kraju. Prognozy na kolejny feryjny turnus zapowiadają się bardzo optymistycznie dla wybierających się na narty w Tatry. Zapowiadane są bowiem dalsze opady śniegu. Aby nie stać w kolejkach po bilety na Kasprowy Wierch, skipassy można kupić na konkretny dzień i godzinę z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mmu/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%