Zamknij
REKLAMA

UOKiK: BNP Paribas i Bank Pocztowy ukarane za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów

10.20, 18.01.2023 PAP Aktualizacja: 10.25, 18.01.2023
Skomentuj PAP
REKLAMA

"BNP Paribas Bank Polska oraz Bank Pocztowy bezprawnie ograniczały w bankowości elektronicznej możliwość złożenia wniosków o wakacje kredytowe tylko do maksymalnie 2 lub 4 zamiast 8 miesięcy. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na banki kary w łącznej wysokości blisko 3 mln zł za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów" - wyjaśniono w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kara dla BNP Paribas to ponad 2,7 mln zł, a dla Banku Pocztowego - ponad 230 tys. zł.

Urząd przypomniał, że od blisko pół roku konsumenci mogą korzystać z ustawowych wakacji kredytowych. Od sierpnia 2022 r. do końca 2023 r. przysługuje im możliwość zawieszenia spłaty maksymalnie 8 rat kredytu hipotecznego (w okresach wskazanych w ustawie). Wniosek mogą złożyć w formie papierowej albo elektronicznej, w tym za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

"Praktyki BNP Paribas i Banku Pocztowego powodowały niedogodności dla konsumentów, którzy musieli kilkakrotnie składać wnioski i pilnować terminów. Mogły sprawić, że konsumenci zrezygnowali z ubiegania się o zawieszenie spłaty późniejszych rat (...)" - zauważył, cytowany w komunikacie, prezes UOKiK Tomasz Chróstny. (PAP)

mmu/ amac/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%