Jak poinformowała w komunikacie Fundacja PGNiG współorganizująca program, w ramach naboru złożono ponad 2,8 tys. wniosków o dofinansowanie. W związku z wysokim poziomem zgłoszonych projektów oraz ogromnym zainteresowaniem podjęto decyzję o zwiększeniu liczby beneficjentów z zakładanych 100 do 185 instytucji oraz o zwiększeniu budżetu programu z 10 mln zł do 12,6 mln zł.
„Skala zainteresowania potwierdziła, że program doskonale odpowiada na potrzeby lokalnych społeczności, zapewniając realne wsparcie kulturalnej edukacji najmłodszych” – powiedziała Lidia Kołucka, dyrektor wykonawcza ds. sponsoringu ORLEN.
Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na organizację zajęć i warsztatów artystycznych, zakup pomocy dydaktycznych, wynajem przestrzeni oraz realizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty czy spektakle. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 100 tysięcy złotych.
„Realnymi beneficjentami (programu – PAP) są dzieci i młodzież. Traktujemy ten program jako realną inwestycję w przyszłość młodego pokolenia – w ich rozwój, kreatywność i dostęp do kultury. Instytucje kultury są w tym procesie ważnym partnerem – to dzięki nim te działania docierają do dzieci, również w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do tego typu inicjatyw bywa ograniczony” - – powiedział Ireneusz Fąfara, Prezes Zarządu ORLEN.
Listę beneficjentów programu „Kulturalny ORLEN” publikujemy w formie załącznika poniżej.
mam/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz