Zamknij
REKLAMA

Policja zatrzymała kolejnych trzech członków szajki narkotykowej

15.40, 25.01.2023 PAP Aktualizacja: 15.42, 25.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, grupę rozpracowują krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z kryminalnymi z Brzeska we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie.

Małopolscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech członków szajki, która rozprowadzała narkotyki na terenie całego kraju. Zabezpieczono pół kg kokainy i 2,5 kg mefedronu. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Według szacunków śledczych, członkowie grupy w ciągu dwóch lat wprowadzili do obrotu co najmniej 350 kg mefedronu. W ostatnich czterech miesiącach zatrzymano łącznie 18 osób.

Ostatnie zatrzymania dotyczyły dwóch mężczyzn w wieku 27 i 39 lat, którzy wpadli 18 stycznia na autostradzie A4. W ich samochodzie policjanci znaleźli ponad pół kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości 200 tys. zł, którą przestępcy przemycili z Holandii. Dodatkowo młodszy z nich był podejrzany o udział w obrocie mefedronu.

W miejscu zamieszkania 39-latka policjanci znaleźli i zarekwirowali 2,5 kg tego narkotyku (jego czarnorynkowa wartość sięga 100 tys. zł) oraz zatrzymali trzeciego mężczyznę: 27-latka, który usiłował uciec przez okno, ale policjanci mu to uniemożliwili.

Według Glenia wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie. Dwóch zatrzymanych na autostradzie odpowie za przemyt wewnątrzwspólnotowy kokainy a młodszy z nich także za wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Natomiast 27-latek zatrzymany w mieszkaniu odpowie za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci mefedronu.

Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.
0%