Zamknij
REKLAMA

Sosnowiecka policja przejęła 14 kg narkotyków, zatrzymała 4 osoby

08.51, 23.01.2023 PAP Aktualizacja: 08.54, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

"Zatrzymania i przejęcie tak dużej ilości narkotyków było efektem pracy sosnowieckich kryminalnych. Kiedy jeden z podejrzany zauważył kryminalnych na ulicy, zaczął uciekać, a trzymaną w ręku paczkę próbował wrzucić na pobliskie drzewo. Został zatrzymany. W paczce, jak się okazało, było ponad kilogram amfetaminy. Podczas realizacji tej sprawy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zagłębia" - poinformowała w poniedziałek sosnowiecka komenda.

Prawie 14 kilogramów narkotyków - m.in. amfetaminy, metamfetaminy i marihuany - przejęli policjanci z Sosnowca, którzy zatrzymali w tej sprawie cztery osoby. Wszyscy podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających.

Jeden z zatrzymanych, 33-letni sosnowiczanin, był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 2 lat więzienia - został skazany za przestępstwa internetowe. Pozostali mężczyźni są również doskonale znani policjantom - w przeszłości byli karani za różnego rodzaju przestępstwa.

"Podczas dalszych czynności kryminalni przeszukali szereg lokali, w trakcie których zabezpieczyli środki odurzające i komponenty do ich wytwarzania, z których można było wytworzyć 14 kilogramów gotowego narkotyku. Były to m.in. amfetamina (zarówno płynna, jak i w proszku), metamfetamina i marihuana" - opisali sosnowieccy policjanci.

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozić im za to może do 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.
0%