Zamknij
REKLAMA

Pijany wiózł 4-letnie dziecko na skuterze

15.36, 19.08.2022 .slaska.policja
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki czujności świadka policjanci z drogówki zatrzymali wczoraj pijanego 37-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który przewoził dziecko na motorowerze. Badanie wykazało, że miał prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale również za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo.

Policjanci otrzymali zgłoszenie wczoraj około godziny 19.00. O tym, że kierujący motorowerem jedzie całą szerokością drogi w po terenie gminy Kłomnice i nie potrafi utrzymać prawidłowego toru jazdy zawiadomił jadący za nim świadek.Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący skuterem przewozi również kilkuletnie dziecko. W dodatku wjeżdżając na teren jednej z posesji miał stracić panowanie nad jednośladem i razem z małoletnim pasażerem przewrócić się. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Mundurowi z częstochowskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego 37-latka. Badanie wykazało, że miał prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale również za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy świadkowi za zdecydowaną reakcję i powiadomienie Policji. Taka postawa jest godna naśladowania i pokazuje, że hasło kampanii „Nie reagujesz akceptujesz” jest wciąż aktualne i w wielu sytuacjach może zapobiec tragedii.

Apelujemy do mieszkańców, by reagowali widząc, jak nietrzeźwy wsiada za kierownicę. Nie bójmy się też zadzwonić na policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Kierowco!

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do:

zmniejszenia szybkości reakcji;

ograniczenia pola widzenia;

błędnej oceny odległości i szybkości;

błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji;

rozproszenia uwagi oraz senności.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.

Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

(.slaska.policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%