Turniej ATP w Madrycie - awans Zielińskiego do ćwierćfinału debla

08:22, 02.05.2024 PAP Aktualizacja: 08:23, 02.05.2024
Skomentuj PAP PAP
reo

Mecz trwał godzinę i 17 minut. W drugim secie Polak i Monakijczyk, rozstawieni w stolicy Hiszpanii z numerem siedem, przegrywali już 0:3 i 1:4, ale zdołali doprowadzić do stanu 4:4.

Ostatecznie o losach tej partii rozstrzygnął tie-break. W nim Zieliński i Nys prowadzili już 6-1, jednak zakończyli spotkanie dopiero przy czwartej piłce meczowej.

Ich rywalami w ćwierćfinale będą Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos. Rozstawieni z "dwójką" tenisiści wygrali po bardzo zaciętej rywalizacji z belgijskim deblem Sander Gille, Joran Vliegen (nr 9.) 6:7 (3-7), 7:5, 12-10.

W 1/8 finału singla w Madrycie odpadł Hubert Hurkacz.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej (1/8 finału):

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 7) - Lloyd Glasspool, Jean-Julien Rojer (W. Brytania, Holandia, 14) 6:3, 7:6 (7-4). (PAP)