Zamknij
REKLAMA

Koncert Filharmnii Jurajskiej w Zawierciu - DWA ŚWIATY. SZTUKA BEZ GRANIC

12.50, 28.11.2022 Maria Ratajczak Aktualizacja: 13.34, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę, 20 listopada 2022r., w sali konferencyjnej "Hutnik" w Zawierciu, ul. Paderewskiego 51, odbył się przepiękny koncert Filharmonii Jurajskiej

DWA ŚWIATY - SZTUKA BEZ GRANIC

Koncert rozpoczął się od muzyki francuskiego kompozytora: Claude Debussy w wykonaniu Małgorzaty Anny Mokrus. Kolejnym bohaterem tego wieczory był Maurice Ravel. W cudowny świat muzyki przeniósł nas Adam Mokrus - solista wraz z akompaniamentem Małgorzaty Anny Mokrus.

Ten przepiękny wieczór, w dużej mierze, poświęcony został George’owi Gershwinowi.

Utwór "Oh, lady be good" czy "Somebody loves me" wykonała Katarzyna Plewniak.

[WIDEO]287[/WIDEO]

Trzy preludia zagrała Małgorzata Anna Mokrus.

Z kolei Fantazję koncertową Igora Frołow, na tematy z opery "Porgy and Bess" George’a Gershwina, zagrał Adam Mokrus (skrzypce) razem z Małgorzatą Anną Mokrus (fortepian).

Koncert połączony został z wystawą akwareli Małgorzaty Anny Mokrus, która na zakończenie opowiedziała o swojej pasji.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Filharmonia Jurajska. Było to zadanie publiczne współfinansowane ze środków Powiatu Zawierciańskiego, który podczas koncertu reprezentował Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół.

Za nami zatem niesamowita muzyczna uczta z wspaniałymi artystami.

[FOTORELACJA]250[/FOTORELACJA]

Następny koncert Filharmonii Jurajskiej odbędzie się już 18 grudnia!

(Maria Ratajczak)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.
0%