Zamknij

Turniej WTA w Eastbourne: Magda Linette awansowała do 3. rundy

18:11, 20.06.2022 PAP Aktualizacja: 18:12, 20.06.2022
Skomentuj PAP PAP

Był to siódmy bezpośredni mecz Polki z Riske, który tym razem był rozgrywany przez 3 godziny i 13 minut. Wcześniej Linette (66. w WTA) zwyciężyła tylko w jednym z nich, w tym roku w katarskiej Dausze. Pięć poprzednich meczów, licząc od roku 2016, wygrywała Amerykanka (35. na światowej liście).

Magda Linette pokonała 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4), grającą z nr 17 Amerykankę Alison Riske w 2. rundzie tenisowego turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 758 tys, dolarów). Pojedynek trwał ponad trzy godziny.

Bardzo zacięty był zwłaszcza trzeci set, trwający blisko półtorej godziny. Tenisistki punkty zdobywały na przemian, także przełamując podanie rywalki. W tie breaku Polka od początku prowadziła różnicą dwóch-trzech punktów, by ostatecznie w tej partii wygrać 7-4.

Poznaniance na drodze do ćwierćfinałów, w 3. rundzie, stanie grającą z nr 9 w turnieju Kazaszka Jelena Rybakina (21. w WTA) lub Ukrainka Łesia Curenko (nr 114 na świecie).

Linette w pierwszej rundzie pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry. Polka wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunic. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią. (PAP)